טרמיטים

טרמיטים

חזרה אל עמוד המילון

הטרמיטים כוללים קבוצה גדולה ומגוונת של חרקים אשר חשובים מבחינה אקולוגית ואשר ניזונים מתאית, אשר קיימת בעיקר בעץ.
ברחבי העולם ישנם למעלה מ -2,600 מינים של טרמיטים, בתור דוגמא בקליפורניה לבדה יש לא פחות מ 23 מינים שונים של טרמיטים..

למרות שאנשים רבים מקשרים טרמיטים עם השפעות שליליות, מטבעם הטרמיטים תורמים רבות למערכת האקולוגיות בעולם.ביערות ובמדבריות בקליפורניה ניזונים בדרך כלל הטרמיטים מעצים כרותים וגדמים, עשבים, שיחים או חתיכות אחרות של עץ מת או מתפורר. טרמיטים יכולים להועיל מאוד מכיוון שהם מטפלים בפסולת עצית, מחזירים חומרים מזינים לקרקע ומספקים מקור מזון עשיר באנרגיה למגוון טורפים. מאמצי המנהור של הטרמיטים מסייעים להבטיח שהקרקעות נותרות נקבוביות, מכילות חומרים מזינים ובריאות מספיק כדי לתמוך בצמיחת הצמחים. טרמיטים לעיתים נדירות פוצעים או הורגים עצים.

יחד עם זאת, מיעוט ממיני הטרמיטים עלול להיות הרסני מאוד לעץ אשר משמש למבני בתים, כולל רהיטים ומוצרים רבים אחרים העשויים עץ, מדי שנה אלפי יחידות דיור בקליפורניה זקוקות לטיפול בטרמיטים בגלל הנזק שלהם.
ניתן להבחין בסימנים שיש או היו טרמיטים בעץ באמצעות shelter tubes דהיינו סוג של שובר חולי אשר גבוה ויוצא כלפי חוץ ואיננו בקו ישר אלא בקו נימי או קו מתפתל כמו שורש של עץ.

חזרה אל עמוד המילון Download Tooltip Pro

מילון האתר נערך ונכתב ע"י עורך דין אהרן וולק - מתמחה בייצוג לקוחות במגזר הפרטי לצורך איתור, רכישה, השבחה, השכרה ומכירה של בתי מגורים בישראל ובבוסטון.

גלילה לראש העמוד