טופס התקשרות

טופס התקשרות

חזרה אל עמוד המילון

נוהג ה home inspector לעשות מספר פעולות כדי שלא להיכנס לקטגוריה של ה Adhesion Contact או contract of adhesion.

ראשית הוא יעביר את טופס הזמנת העבודה לפחות יממה לעיונו של הלקוח ויימנע מלהחתים את הלקוח על הטופס לפני ביצוע העבודה.

שנית, הוא יצהיר ואף בפועל יסכים לנהל מו"מ על תנאי החוזה.
יש כאלו שאף מראים את טופס הזמנת העבודה באתר האינטרנט, כדי שללקוח יהיה מספיק שהות לקרוא בנחת ובעיון את התנאים.

מומלץ ללקוח לשים לב, בין היתר, לנקודות הבאות שבהסכם הזמנת העבודה, נקודות אלו חשובות מאחר שיש בהן להשפיע על היקף העבודה והיקף הגבלת האחריות של ה home inspector כלפי מזמין העבודה.

בנוגע לשכרו של ה home inspector הוא אמור לציין בהזמנת העבודה את שכרו.
ככל שהשכר מורכב ממספר אלמנטים הרי שעליו לפרטרתם כך אם הוא מבקש לגבות סכום נוסף בגין בדיקת המחסן שבחצר- עליו לציין זאת ואם הוא מבצע בדיקת גז ראדון או טרמיתים וגובה על כך תשלום נוסף, עליו לציין זאת.

עניין נוסף נוגע למטרת הזמנת העבודה: כי בכך ישנה הגבלה בדבר היקף החבות או האחריות של ה home inspector במקרה שמוגשת נגדו תביעה בגין רשלנות או הפרת חוזה שה home inspector וודאי יטען כל איתן שרק ניתן, שאין לו חבות, מאחר שהלקוח השתמש בחוות הדעת למטרות אשר לא לשמן ניתן השירות ולכן אין לו אחריות.

עניין נוסף שעל כך כבר נכתב הינו סטנדרט העבודה. על ה home inspector לפרט איזה SOP הוא מאמץ בתור סטנדרט עבודה. מאחר שאין אחידות מוחלטת בין השיטות השונות אז יש צורך לפרט.

בנוגע לפרטי מזמין העבודה, הרי שעניין זה לכאורה טכני אבל במציאות זה לא כך כי האחריות של ה home inspector הינה רק, או שמא בעיקר, כלפי מזמין העבודה לכן, צד ג' אשר מסתמך על ממצאי הבדיקה הוא מוגן הרבה פחות.

חזרה אל עמוד המילון Download Tooltip Pro

מילון האתר נערך ונכתב ע"י עורך דין אהרן וולק - מתמחה בייצוג לקוחות במגזר הפרטי לצורך איתור, רכישה, השבחה, השכרה ומכירה של בתי מגורים בישראל ובבוסטון.

גלילה לראש העמוד