ביטוח E&O

ביטוח E&O

חזרה אל עמוד המילון

ישנם שני סוגי ביטוח E&O Errors and Omissions insurance כפי שנהוג גם בישראל.

ביטוח אחד הוא מסוג 'מועד התביעה' claim made, הוא הפופולרי יותר ופחות יקר.
בביטוח מסוג זה ה home ispector מבוטח רק אם בזמן התלונה או התביעה הפוליסה קיימת, הוא איננו מכסה כך יתכן ובמועד הגשת התביעה ל home inspector  לא היה כיסוי ביטוחי.

ביטוח E&O שני הינו 'ביטוח האירוע' והוא תקף אם בבקרות האירוע היה ל home inspector  כיסוי ביטוחי, גם אם בזמן הגשת התביעה הביטוח לא היה בתוקף.

ההבחנה בין שני סוגי הביטוח חשובה מאוד ללקוח. כי לעולם עדיף להגיש תביעה נגד חברת ביטוח עם כיסים עמוקים וסיכוי טוב שישלמו את החוב הפסוק. מאשר להתמודד עם home inspector אשר אין לו גב כלכלי וקשה יהיה יותר לגבות החוב הפסוק.

ועוד עניין. יש נטיה לבתי משפט לפסוק פיצויים גבוהיים יותר, או שמא לרחם פחות, על חברות ביטוח מאשר על אדם פרטי. משכך, הסיכוי של לקוח לקבל פיצוי גבוה יותר כאשר יש חברת ביטוח ברקע.

ביטוח תאונות אישיות של home inspector

ביטוח תאונות אישיות של home inspector אשר מכונה באנגלית GL insurance היינו General Liability Insurance
מכסה נזקי גוף בגין שנגרמו בגין עבודתו של ה home inspector.

חשוב להבין ההבדל בין ביטוח E&O לבין ביטוח GL. ביטוח E&O יכסה עלות של תנור גז פגום במקרה ש- home inspector שכח לבדוק תנור גז פגום של הבית, בעוד שביטוח GL יכסה נזקי גוף למקרה שאותו תנור גם פגום התלקח בגלל שלא נבדק.

חזרה אל עמוד המילון Download Tooltip Pro

מילון האתר נערך ונכתב ע"י עורך דין אהרן וולק - מתמחה בייצוג לקוחות במגזר הפרטי לצורך איתור, רכישה, השבחה, השכרה ומכירה של בתי מגורים בישראל ובבוסטון.

גלילה לראש העמוד